Ikväll kommer den andra halvan av mitt liv för att fira att jag har fyllt år. Alltså den delen utanför familjen och tjocka släkten, fast Syrran & Svågern kör repris.
Jag har lovat att fixa fram käk och dryck om de lovar att hjälpa mig fira att jag blivit ett år vassare. Och vad passar bättre i glasen än rum punch när det vankas karibiskt?
Det blir tredje gången som jag firar just den här födelsedagen, tredje gången gillt, sedan är det ingen återvändo och jag lovar att inte tjata mer om min födelsedag på ett helt år.
/Moma
Åh, ja varför firar vi på varsitt håll ikväll?! Och jag tycker helt klart du ska fira så mycket du kan. Vad har man annars för glädje av att bli äldre. Snygg är du ju dessutom redan 😉 Kram kram.
Fira på fina Moma, det är du värd! 🙂
Ha ha, du är i din fulla rätt att både fira och gnugga in det hos oss som läser här! Nästan så att jag skulle kunna sitta ute i solen nu och svepa den där drinken. Men det är lite för kallt än så länge. Skulle vara med filt, mössa och på en elektrisk filt dårå 🙂
Hoppas du mår bra idag också 😉
Klart du ska fira i dagarna tre! Det ska man alltid göra varje födelsedag. Får man lite tips på den karibiska maten sedan??
Hoppas ni hade det trevligt igår (inte föööör trevligt så att det är väldigt otrevligt idag dock)!
Det var enna snygga drinkpinnar!
Det var en trevligt kalas, att det bjöds på underbart god mat i mängder behövs väl inte nämnas?
Drinkarna var superdupergoda de också : )
Thank u Moma, puss
Hoppas ni hade riktigt roligt!!!
Är dig väl unt att fira i dagarna 3, hoppas att du hunnit njuta!
Party on! Man får inte roligare än man gör sig! 🙂
Eller hur!! 🙂
Emmy: Ja, himlans dum idé!
Amy: Tack sötnos!
Lotta: Äsch, rom värmer upp rätt bra ändå! 🙂
Tant Gul: Tack! Klart man får! 🙂
Kim: Lite otrevligt vart det allt efteråt, framför allt i dag (måndag), när tröttheten tog ut sin rätt! MEN det var det värt!
LiLO: Tack fina du, det var ni som gjorde kalaset!
Hanna: Tack, det hade vi 🙂
Barbro: Jodå, jag njuter fortfarande!